Ako správne prať uteráky: náš praktický sprievodca

Materiál, hmotnosť, povrchová úprava… Pri výbere uterákov do vane máte na dosah ruky rôzne kritériá, ktoré treba zohľadniť. Ale keď príde na pranie uterákov, nie ste si istí: ako často by ste mali prať, aké prípravky by ste mali používať, aký spôsob sušenia by ste mali zvoliť? Ale keď príde na pranie uterákov, neviete sa rozhodnúť, ako často ich prať, aké výrobky používať, pre aký spôsob sušenia sa rozhodnúť… Uteráky sú nepochybne jednou zo základných vecí, ktoré vám spríjemnia vychádzanie zo sprchy. Musíte však vedieť, ako ich udržať čo najjemnejšie v priebehu času. Chcete vedieť, ako správne prať uteráky? V tomto článku vám odhalíme všetky tajomstvá, ako získať čistú, mäkkú a pohodlnú bielizeň, ktorá vydrží.

Správna starostlivosť o uteráky

Predpríprava na pranie: starostlivosť o nový uterák

Viete, že? Starostlivosť o vaše osušky sa začína ešte predtým, ako ich prvýkrát použijete. V skutočnosti sa odporúča, aby ste svoje nové osušky predtým vyprali, aby sa optimalizovali ich absorpčné vlastnosti. Takže ak ste si práve zaobstarali úplne novúbavlnenú osušku počas posledného nákupu, budete musieť byť trochu trpezliví, kým si ju budete môcť vychutnať! Po príchode domov nezabudnite svoju najnovšiu akvizíciu šupnúť do práčky. Výsledkom bude desaťkrát mäkšia a savejšia. Gesto, na ktoré sa nezabúda, aj keď je lákavé zabaliť sa do nového županu hneď po príchode domov.

Ako často by ste mali prať uteráky?

Pre mnohých z nás je najlepšou časťou dňa vychutnať si upokojujúcu sprchu alebo kúpeľ a zabaliť sa do teplého, príjemného uteráka. Neprichádza preto do úvahy, aby sme si tento moment relaxu pokazili kvôli uteráku, ktorý je cítiť vlhkosťou. Rovnako akokúpeľné rohože, aj osušky sú miestom, ktoré spája vlhkosť a teplo. Inými slovami, ide o ideálne prostredie pre rozvoj baktérií. Aby bola vaša kúpeľňa čistá a svieža, kúpeľňová bielizeň (od uterákovžupanov až poručníky) by sa mala v pravidelných intervaloch čistiť v práčke. V ideálnom prípade odhadujemefrekvenciu prania na tri použitia (alebo raz či dvakrát týždenne), ak používate kúpeľňovú bielizeň každý deň a vaša kúpeľňa je dobre vetraná.

Pranie v práčke: ako sa starať o osušky?

Akú teplotu a program by ste mali používať na pranie uterákov?

Rozlúčte sa s baktériami a nepríjemnými pachmi výberom správneho pracieho cyklu! Vo väčšine prípadov môžete uteráky prať pri 40 stupňoch. Jednoducho si vyberte program jemného prania, aby ste zachovali kvalitu vašej bielizne. Upozorňujeme, že rýchlosť odstreďovania by nemala presiahnuť 1200 otáčok za minútu. Nezabudnite oddeliť svetlé a tmavé farby, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam. Ak máte pochybnosti, nezabudnite skontrolovať pokyny na pranie na štítku uteráka. Nakoniec sa vyhnite praniu uterákov s iným oblečením: zipsy by sa mohli zachytiť do slučiek.

Preparát, bielidlo, ocot… Aké výrobky by ste mali používať na pranie uterákov?

Predĺženie životnosti uterákov začína používaním správnych výrobkov.

Nanešťastie, keď sa uteráky perú stále častejšie, majú tendenciu strácať mäkkosť prvých mesiacov. Na vine sú zvyšky pracích prostriedkov nahromadené v uterákoch: tie zaťažujú vlákna. Zlý nápad? Použite viac zmäkčovadla alebo bielidla, aby ste sa im pokúsili vrátiť druhý život.

Nedoporučuje sa používať zmäkčovač tkanín na osušky. Tento výrobok má síce vlastnosť plášťa bavlnených vlákien, ale rýchlo spôsobuje, že uteráky strácajú svoju nadýchanosť. Riešenie: ocot pre domácnosť. Je úsporný a zároveň šetrný k životnému prostrediu, je to skutočný spojenec, pokiaľ ide o starostlivosť o kúpeľňovú bielizeň. Okrem toho, že dezinfikuje vašu bielizeň,dodanie bieleho octu má silu opäť dodať uterákom pružnosť. Pol šálky ho vložte priamo do bubna alebo do priehradky bežne určenej na zmäkčovač tkanín.

Každý deň môžete na pranie uterákov jednoducho použiť bežný prací prostriedok. Len nezabudniteznížiť množstvo prostriedku: počítajte s polovičným množstvom pracieho prostriedku ako pri bežnom praní. A ak ste boli ťažkopádni a vaše uteráky sa stávajú drsnými, nepanikárte: stačí pridať 100 gramov sódy bikarbóny do pracieho prášku. Tento prírodný prášok uvoľňuje vlákna, odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku a eliminuje vlhký zápach.

Naše najlepšie tipy, ako udržať uteráky nadýchané

  • Vyberajte si kvalitné uteráky: toto je prvé pravidlo, ktoré treba dodržiavať, ak sa chcete pri vystupovaní z vane zahaliť do oblaku hebkosti. Venujte pozornosť kvalite uterákov, ktoré kupujete: rozhodnite sa pre špičkové, odolné materiály, ako jeorganická bavlna. Blanc Cerise premení vašu každodennú sprchu na chvíľu čistého relaxu vďaka svojmu sortimentuosušiek z organickej bavlny.


  • Sušte uteráky poriadne: sušenie je dôležitý krok, pretože keď sú uteráky ešte vlhké, určite sa v nich množia baktérie a nepríjemné pachy. Najlepším riešením je nechať uteráky vysušiť na vzduchu. Vo všeobecnosti platí, že ich nežehlite a nepoužívajte vysoké teploty. Nezabudnite tiež z času na čas utrieť prach z držiaka na uteráky a radiátora.


  • Nepreplňujte bubon: ak ste si mysleli, že ušetríte čas tým, že naplníte práčku až po okraj, nie je to správna cesta. Obmedzte sa na 2 alebo 3 uteráky na jedno pranie: to dá vláknam šancu riadne zmäknúť a bielizeň nebude mať ten obávaný drsný efekt.


  • Vyberte si pracie guľôčky: tieto malé doplnky majú tú výhodu, že vďaka svojmu mechanickému pôsobeniu lepšie rozrušia bielizeň, a tým ju zmäkčia.

Uteráky na pláž, uteráky na ruky alebo maxi osušky do vane… Teraz už viete, čo všetko treba urobiť, aby ste vyprali uteráky a predĺžili ich mäkkosť do nekonečna. Nechajte sa zlákať kúpeľňovou bielizňou Blanc Cerise: kvalitné materiály, široký výber elegantných farieb a stále výhodnejšie ceny.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *